BK1005LL241-T
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
DataSheet
BK1005LL241-T PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):700mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)