BLM18PG331SH1D
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
DataSheet
BLM18PG331SH1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):150mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)