DA1206B601R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 4LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
DA1206B601R-10 PDF
Type Description
Series:DA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):350mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)