FBA04HA450KF-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 45 OHM AXIAL 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
FBA04HA450KF-00 PDF
Type Description
Series:FB
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:45 Ohms @ 50 MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):-
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)