CIB21P470NE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0805 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
CIB21P470NE PDF
Type Description
Series:CIB21
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:47 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):50mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)