MI0402L100R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MI0402L100R-10 PDF
Type Description
Series:MI
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):100mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.020" (0.50mm)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.01mm x 0.50mm)