PMH0603-100-RC
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PMH0603-100-RC PDF
Type Description
Series:PMH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):40mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.032" (0.80mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)