PMC1206-152
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 1206 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PMC1206-152 PDF
Type Description
Series:PMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1.5 kOhms @ 50 MHz
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)