MH3225-201Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 200 OHM 1210 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MH3225-201Y PDF
Type Description
Series:MH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)