FBA04HA900NC-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
FBA04HA900NC-00 PDF
Type Description
Series:FB
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:-
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 50 MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):-
Size / Dimension:0.138" Dia (3.50mm)