SB28B0500AB
Manufacturer
Leader Tech Inc.
VIGOR # :
Description
FERRITE PLATE 12.7MM X 12.7MM
Catalog
Ferrite Disks and Plates
DataSheet
SB28B0500AB PDF
Type Description
Series:Saddle Beads®
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Ferrite Plate
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)