MP0350-0B0
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE PLATE 26.42X8.89X1.27MM
Catalog
Ferrite Disks and Plates
DataSheet
MP0350-0B0 PDF
Type Description
Series:MP
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Ferrite Plate
Size / Dimension:1.040" L x 0.350" W (26.42mm x 8.89mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.27mm)