RP480-50-10-S
Description
3PH WYE SNGL STAGE PWR LINE FILT
DataSheet
RP480-50-10-S PDF
Type Description
Series:RP480
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):3.8 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:50 A
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C