B84143B0250S081
Description
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT
DataSheet
B84143B0250S081 PDF
Type Description
Series:B84143B
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):440 V
Current:250 A
Frequency - Operating:50 ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Post
Inductance:130µH