B84142A0030R166
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHASS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
B84142A0030R166 PDF
Type Description
Series:B84142A
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:250V
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:30 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cUR, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C