FLLDU200A026I0
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 750VDC 440VAC CHAS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FLLDU200A026I0 PDF
Type Description
Series:F.LL.DU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:750V
Voltage - Rated AC:440V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:200 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:UR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C