FN354-15-47
Description
LINE FILTER 15A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN354-15-47 PDF
Type Description
Series:FN 354
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):250 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):440 V
Current:15 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CSA, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C