B84144A0036R140
Description
LINE FILTER 36A CHASSIS MOUNT
DataSheet
B84144A0036R140 PDF
Type Description
Series:B84144
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):520 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):300 V
Current:36 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cUR, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C