RPM7000-30-S
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
MIL/COTS AC SINGLE PH EMI PWR LI
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RPM7000-30-S PDF
Type Description
Series:RPM7000
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:300V
Voltage - Rated AC:300V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:30 A
Frequency - Operating:47 ~ 400Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C