B84144A0066R120
Description
LINE FILTER 520/300VAC 66A CHASS
DataSheet
B84144A0066R120 PDF
Type Description
Series:B84144
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:520V, 300V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:66 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cUR, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C