FN2200B-25-33
Description
LINE FILTER 1.2KVDC 25A CHASS
DataSheet
FN2200B-25-33 PDF
Type Description
Series:FN 2200
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:1200V (1.2kV)
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:25 A
Frequency - Operating:-
Applications:Photovoltaic Inverter
Approval Agency:cURus, ENEC
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C