FLLE2400APVI1
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 1.2KVDC 400A CHASSIS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FLLE2400APVI1 PDF
Type Description
Series:FLLE2
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:1200V (1.2kV)
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:400 A
Frequency - Operating:-
Applications:Photovoltaic Inverter
Approval Agency:EN, UL
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C