FN2030A-20-06
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
DataSheet
FN2030A-20-06 PDF
Type Description
Series:FN 2030
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:20 A
Frequency - Operating:DC ~ 400Hz
Applications:Safety
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect
Inductance:4mH