FN3288-20-33-C26-R65
Description
LINE FILTER SLIM 20A STB
DataSheet
FN3288-20-33-C26-R65 PDF
Type Description
Series:FN 3288
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:530V, 305V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):305 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):530 V
Current:20 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C