SNR-10-223
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 50VDC 10A CHASSIS
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
SNR-10-223 PDF
Type Description
Series:SNR
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:50V
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus, TUV
Operating Temperature:-40°C ~ 71°C