FN409-6.5-02
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 75VAC 6.5A TH
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FN409-6.5-02 PDF
Type Description
Series:FN 409
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:75V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:6.5 A
Frequency - Operating:-
Applications:General Purpose
Approval Agency:SEMKO, UR
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pins
Inductance:500µH