FN3270H-200-99
Description
LINE FILTER 200A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN3270H-200-99 PDF
Type Description
Series:FN 3270
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Three Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:200 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C