42TDVST2
Manufacturer
Delta Electronics / EMI
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 480VAC 42A CHASS MNT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
42TDVST2 PDF
Type Description
Series:TDV
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:42 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Inductance:600µH