B84142C0180S081
Description
LINE FILTER 1.5KVDC 180A CHASSIS
DataSheet
B84142C0180S081 PDF
Type Description
Series:B84142C
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:DC
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated DC:1500V (1.5kV)
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:180 A
Frequency - Operating:50 ~ 60Hz
Applications:Converter
Approval Agency:cUL, cUR, UL,UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C