
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FCD |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 277 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 480 V |
| Current: | 180 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Regenerative Motor Drive |
| Approval Agency: | UR |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 1-6609070-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
EMI FILTER, 300VDC, 32A, FLEX WI
LINE FILTER 1.2KVDC 1KA CHASS
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT