
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-23 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 10 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Medical |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 8.45mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 72 |
Current price of AMI-23B-10-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 115/250VAC 20A CHASS
LINE FILTER 125/250VAC 10A CHASS
LINE FILTER 55A CHASSIS MOUNT
CAP CER 560PF 16V X7R 0805
CBL ASSY BNC PLUG RG58 32.8'
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT