
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 480V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 12 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | 5.5mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of FMBC-0927-1210 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 480/520VAC 80A CHASS
LINE FILTER 260A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 8A CHASSIS MOUNT
TRANS NPN 300V 0.1A SOT54
WASHER,WAVE SPRING
LINE FILTER 480VAC 12A CHASS MNT
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD