
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBC EP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 760V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FMBC-395A-1614 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ACTIVE TRK FILTER 1PH 5A 240V DI
LINE FILTER 500VAC 4A DIN RAIL
LINE FILTER 250VAC 7A CHASS MNT
HIGH PERF SNGL STAGE PWR LINE FI
IR 14S CAP PLUG 06 PLASTIC
55A CABLE/SINGLE WALL
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 16A 760VA