
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M12V |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 60 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (1/4-20) |
| Inductance: | 270µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 |
Current price of AMI-M12V-6-60-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
KEP 125A 1S HIGH PLUS NUT WYE 52
LINE FILTER 250VAC 500MA TH
FUSE GLASS 3A 250VAC CARTRIDGE
CONFIG SW BODY SELECTOR ILLUM
MV20 WVGA HD 50MM AV VR VS
LINE FILTER 250VAC 60A CHASS MNT