
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M11S |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 3 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Inductance: | 36.8mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 36 |
Current price of AMI-M11S-3-3-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
LINE FILTER 125/250VAC 2.5A TH
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 36A 760VA
CAP CER 0805 6.8PF 50V ULTRA STA
CAP CER 1000PF 6KV X7R 2225
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT