FN5045-75-35
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
FN5045-75-35 PDF
Type Description
Series:FN 5045
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:75 A
Frequency - Operating:-
Applications:Regenerative Motor Drive
Approval Agency:cURus
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Inductance:750µH