
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-22 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 12 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 700µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 105 |
Current price of AMI-22A-12-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
FSB SERIES EMI FILTER
LINE FILTER 120A CHASSIS MOUNT
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 54POS CRIMP
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT