
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FLLE2-P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 300V |
| Voltage - Rated AC: | 300V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 25 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Medical |
| Approval Agency: | ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (M4) |
| Inductance: | 800µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FLLE2025APMI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 480/520VAC 16A CHASS
LINE FILTER 410A CHASSIS MOUNT
EMI FILTER, 300VDC, 3A, FLEX WIR
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15
CABLE 20 COND 24AWG SHLD 100'
EMI FILTER, 300VDC, 25A, THREAD
.5MM FLEX CABLE JUMPER