
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 1 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 40mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of AMI-29A-1-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 90A CHASSIS MOUNT
EMI FILTER, 300VDC, 25A, THREAD
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206
VAC. TUBE SET CRATE V32 PALOMINO
CONN MOD JACK R/A 8P8C SHIELDED
LINE FILTER 110/250VAC 1A CHAS