
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMAB-72 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 125V, 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | PC Pins |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 5500.2113 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 40A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
EMI FILTER, 300VDC, 6A, FLEX WIR
DIODE ARRAY GP 175V 200MA SOT23
DIODE ARRAY GP 400V 100A 3TOWER
LINE FILTER 125/250VAC 6A TH
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC