
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 125V, 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | Medical |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | PC Pins |
| Inductance: | 700µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 5500.0655.3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 1A
KEM 75A 1S HIGH PER SP BS DELTA
EMI FILTER, 300VDC, 16A, FLEX WI
CRYSTAL 22.5792MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVDS SMD
LINE FILTER 125/250VAC 6A TH