
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KES |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 520V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 80 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 80KESS10BFPW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN
LINE FILTER 500VAC 150A CHASSIS
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LED SBT90 RED 621NM 2SMD
TERM BLOCK PLUG 8POS 5MM
PILOT LIGHT 22 MM BLUE FIL 24V
KES 80A 1S SP WYE 520VAC 50HZ