
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 3258 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 300 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 520 V |
| Current: | 130 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CSA, ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FN3258H-130-35 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 64A 760VA
KEB 80A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1825
XTAL OSC XO 27.0MHZ 3.3V SMD
CONN RECEPT W/DETENT 6POS .062
LINE FILTER 130A CHASSIS MOUNT