
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBC EP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 760V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 64 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FMBC-395B-6414 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KEB 80A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
CONTACT BLOCK SPST 3A 120V
FMBC EP FILTER 3PH 2ST 64A 760VA
ENCLOSURE CABINET NET ACCESS
FILTRETE MICRO ALLERGEN FILTER 9