
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F1400 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 3 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, CSA, TUV, UR |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of F1400BB03 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN
KES 30A 1S NUT WYE 440VAC 50HZ
FSB SERIES EMI FILTER
CAP CER 680PF 250V X7R 1812
MICRO PERIPHERAL IC
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT