
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EAM |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EAM-16-000-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KES 30A 1S NUT WYE 440VAC 50HZ
FSB SERIES EMI FILTER
LINE FILTER 24A CHASSIS MOUNT
CAP CER 8200PF 100V X7R 1812
CAP CER 0402 51PF 25V ULTRA STAB
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN