
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESP |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | cURus, VDE |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ESP-16-101-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
CAP CER 0.056UF 25V X7R 1808
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1808
SFERNICE FIXED RESISTORS
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN