
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-M11N |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 5.1mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 45 |
Current price of AMI-M11N-1-6-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
ANVIL, COMBINATION
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT