
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMBB NEO |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 125V, 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 10 A |
| Frequency - Operating: | - |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | cURus, ENEC, VDE |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 800µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of 5500.2603.01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD
CAP CER 390PF 50V C0G 0402
MCB RESISTORS
FMBB NEO FILTER 1PH 2ST C 10A 25