
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FN 3288 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 530V, 305V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 305 V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 530 V |
| Current: | 40 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 60Hz |
| Applications: | Inverters, Power Drive Systems |
| Approval Agency: | CE, ENEC, UR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Inductance: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FN3288-40-33-C17-R65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
WIRE MARKER TAPE WHITE 8'ROLL
LINE FILTER 40A
LINE FILTER 45A CHASSIS MOUNT
LED INDICATOR